Co zrobić w sytuacji gdy nie możemy z jakiegoś powodu zalogować się na nasz WordPress a e-mail przypominający hasło nie przychodzi bo nie można go wysłać? Czasami tak się zdarza że jakiś wirus miesza nam w kodzie, lub zwyczajnie może zdarzyć się taka sytuacja że zwyczajnie w świecie zapomnieliśmy danych do logowania. Zobacz poniższy poradnik jak rozwiązać  problem z logowaniem do panelu admina WordPress.

Zmiana hasła użytkownika za pomocą FTP

Połącz się za pomocą dowolnego programu ze swoim serwerem i pobierz na swój dysk plik  functions.php który znajduje się w wp-includes/functions.php  nastepnie otwórz go w dowolnym edytorze kodu i dodaj zaraz po <?php taką linijkę kodu:

wp_set_password( 'mojesilnehaslo', 1 );

Oczywiscie zamiast „mojesilnehasło” napisz swoje hasło, numer „1” oznacza ID użytkownika w tabeli wp_users twojej bazy danych. Po wprowadzeniu zmian załaduj prześlij plik functions.php na swój serwer zastepując ten który tam jest.

Teraz możesz się zalogować za pomocą nowego hasła które ustawiłeś ale uwaga, pamiętaj aby pobrać ponownie plik który zamieniałeś i usunąć z pliku functions.php kod który dodałeś, w innym razie WordPress po wylogowaniu ponownie zmieni twoje hasło na te które ustawiłeś ręcznie czyli „mojesilnehasło”.

Jeśli ten sposób nie pomógł Ci istnieje jeszcze jedno rozwiązanie zmiany hasła bezpośrednio w bazie danych które jest opisane tutaj na blogu. Masz pytania lub problem? Zostaw komentarz.