Z których usług e-mail marketingu powinieneś skorzystać?

Istnieje mnóstwo wielkich dostawców e-mail marketingu. Jest to bardzo konkurencyjny przemysł, co oznacza, że firmy zazwyczaj starają się utrzymać koszty na niskim poziomie a oferując jednocześnie wiele przydatnych funkcji. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre firmy z którymi możemy pracować i które polecamy.

Constant Contact

Constant Contact jest najlepszym dostawca usług e-mail marketingu dla wszelkiej wielkości przedsiębiorstw i stron. To pozwala na wysyłanie wiadomości e-mail, zarządzaniem abonentami, na dzielenie wiadomości e-maile oraz śledzić je, przeglądać statystyki, ustawiać autorespondery, tworzyć piękne szablony e-mail, targetować subskrynentów i wysyłać testowe kampanie.

Najlepsze jest to, że z Constant Contact możesz korzystać z dwumiesięcznego okresu próbnego. To daje wystarczająco dużo czasu na konfigurację listy e-mail i rozpoczęcie przechwytywania adresów e-mail. Pod koniec darmowej subskrypcji, lista którą będziesz już mieć tak naprawdę powinna płacić sama za siebie. Zarejestruj się więc za darmo i wypróbuj usługę na swojej stronie.

Aweber

Aweber jest jednym z najbardziej popularnych usługodawców list e-mail wśród blogerów i posiadaczy sklepów internetowych. Aweber pozwala na wysyłanie wiadomości e-mail, zarządzaniem subskrybentami itp, oraz oferuje wspaniałe śledzenie. Poza tym, można również ustawić sekwencję automatycznego dostarczanie e-maili (autoresponder), automatycznie tworzyć e-maile o swoich najnowszych wpisach na blogu i selekcjonować nowych subskrybentów na podstawie działania jakie wykonali na Twojej stronie, lokalizacji itp, wszystko za pomocą jednego kliknięcia.

Z Aweber, można łatwo podzielić szablony testowe, ustawić nagłówki, kolor nagłówka, kolor tekstu, ustawić tekst przycisku i wiele więcej customizacji . Można wypróbować aplikację Aweber za symbolicznego 1 $ za pierwszy miesiąc.

Istnieją jeszcze inne firmy z którymi pracowaliśmy z m.in. Campaign Monitor, GetResponse, MailChimp itp. Wszyscy oferują podobną funkcjonalność. Różnica jest przede wszystkim w kosztach korzystania, trzeba porównać zatem ceny i interfejs użytkownika który otrzymamy za ta cenę.

Jak budować zatem listy e-mail w WordPress?

Po wybraniu dostawcy usług e-mail, następnym krokiem jest integracja formy subskrypcji e-mail za pośrednictwem twojej witryny na WordPress.

Sukces całego e-mail marketingu zależy właśnie od niego.

Aby zwiększyć swoją listę subskrybentów e-mail, trzeba znaleźć idealne miejsce na swojej stronie, gdzie formularz  subskrypcji  przykuje uwagę i zachęci do zapisu najskuteczniej.

WordPress Popup znany również jako Lightbox Popup

Pop-upy Lightbox powodują zdecydowanie najwyższe konwersje rejestracji maila subskrybenta w naszej bazie, można go więc z powodzeniem umieścić na swojej stronie.

lightboxpopup-preview

Z powodzeniem stosowałem lightbox popup na livehack.pl i zauważyłem wzrost o 600% w nowych subskrybentów bez wpływu na  jakiegokolwiek spadek odsłon.

Syed Balkhi, zbudował popularną wtyczkę WordPress jako lead generator o nazwie OptinMonster, która pozwala na tworzenie  wyskakujące okienka lightbox.

Najlepszą stroną o OptinMonster jest technologia exit-intention. Funkcja ta śledzi zachowanie myszy użytkownika i tylko pokazuje mu popup dokładnie w momencie zamiaru opuszczenia witryny. Okazało się to  najmniej uciążliwe dla użytkownika i zapewniło najlepszą konwersję.

Można również użyć wtyczkę  OptinMonster do tego, aby robić testy A/B formularzy,czyli pokazać różne formy wyglądu okienek zapisu w np poszczególnych kategoriach lub stronach i wiele więcej różnorodnych kombinacji aby później wyciągnąć wnioski które z zastosowanych wyglądów okazały się najskuteczniejsze.

Jeśli ktoś,  nieco wahała się jeszcze czy użycie wyskakującego  okienka sprawdzi się również na twojej stronie, to mamy dla Ciebie propozycje. Wypróbuj przez wtyczkę przez 14 dni, a jeśli nie zwiększy ona konwersji zapisu  to możesz ją wyłączyć.

Użytkownicy często są zaskoczeni, kiedy widzą wyniki. To dlatego OptinMonster jest obecnie używany na stronie internetowej, blogu QuickBooks Michaela Hyatta, oraz w wielu innych znakomitych blogach internetowych.

Floating Footer Bar

Floating footer bar-czyli pływający pasek stopki jest to jest to bar, który przewija się wraz z użytkownikiem podczas przewijania.

Możesz łatwo dodawać formularze e-mailowych do paska pływającego, aby zmaksymalizować konwersję OptIn.

Dla tych, którzy nie chcą zajmować się tworzeniem własnoręcznie takiego paska i dostosowywania HTML / CSS, to mamy wbudowaną taką funckcję we wtyczce OptinMonster.

floating-footer-bar

Korzystając ze wszystkich gotowych designów, które można łatwo zmieniać bez konieczności pisania kodu, można również uzyskać pełne możliwości OptinMonster.

Na przykład, jeśli użytkownik zamknie pasek krzyżykiem, a możesz wcześniej ustawić bar w taki sposób, aby nie pokazywał się on ponownie tej osobie jeszcze przez kolejne 30 dni lub okres, w którym ogólnie chcesz. Możesz pokazać za to inny komunikat w różnych kategoriach lub stronach.

Takie stopki posiadają mniejszą konwersję niż  tradycyjne pop-upy, ale nadal są jedną z lepszych form pozyskania adresu e-mail na swojej stronie.

Formularz w Sidebarze i Formularz zapisu po Poście

To stało się już  w zasadzie powszechną praktyką, aby umieszczać formularz rejestracyjny e-mail na pasku bocznym lub po poście.

Formy te zwykle uzyskują najniższą konwersję, ale większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ te pluginy są zaimplementowane zazwyczaj już w motywach.

Nie polecam korzystania z takiego rozwiązania ponieważ jest to tak naprawdę marnowanie potencjału strony i nie przekłada się to w żaden sposób na wyniki zapisu na naszą listę mailingowa.

Formularz kontaktowy

Chociaż tytuł jasno mówi o formularzach kontaktowych, mówimy w tym momencie o jakiejkolwiek formie kontaktu z przez naszą stronę WordPress, tak więc dotyczy to: formularze rejestracji konta użytkownika, ogólny formularz kontaktowy, request prośba o formularz ofertowy (np w sklepie), przesłanie wiadomości do nas na nasz email itp.

Możesz dodać pole w formularzu, który mówi mniej więcej coś takiego: „Tak chcę otrzymywać aktualizacje z livehack.pl”. Widziałem taką technikę stosowaną na wielu różnych dużych stronach firmowych, gdzie są dwa pola wyboru, gdzie jasno pisze mniej więcej tak: „Zgadzam się z Warunki korzystania z usługi, zgadzam się na otrzymywanie ofert handlowych droga elektronicznę.” Zazwyczaj zakodowanie takiego checkboxa zapisu  byłoby niemożliwe dla początkującego informatyka, bloggera ale jest to z pozoru łatwe dzięki naszej ulubionej wtyczki WordPress: WPForms.

Dzięki metodzie”przeciągnij i upuść”, formularz zapisu możesz po prostu stworzyć od ręki i połączyć go z Aweber, GetResponse lub MailChimp.

Uważamy, że jest to świetny sposób, aby pozostać w kontakcie z klientami.

Interakcja ze swoimi subskrybentami

Po rozpoczęciu budowania listy e-mail, niezwykle ważną rzeczą jest to, aby zaangażować swoich subskrybentów.

Należy zwyczaj wysyłać im regularnie różnych aktualizacji, promocji, informacji co tydzień lub co miesiąc.

Nie każdy e-mail musi być promocyjny. Możesz wysyłać e-maile z prośbą informacji zwrotnej lub dając np pomocne wskazówki itp

Mamy nadzieję, że e-mail marketing  pomógł Ci w zbudowaniu listy e-mail w WordPress.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na facebooku, jeśli masz jakieś pytania zostaw komentarz.