W tym poradniku pokażemy Ci, jak skutecznie blokować spam w komentarzach wordpress.

Istnieje kilka rozwiązań, które możesz zastosować na swojej stronie aby skuteczniej chronić się przed spamem.

NAJSZYBSZE SPOSÓBY NA TO JAK BLOKOWAC SPAM WORDPRESS:

1. Upewnij się, że skrypt WordPress jest aktualizowany do najnowszej stabilnej wersji. Szczegółowe instrukcje dotyczące aktualizacji WordPressa można znaleźć na stronie wordpress.org.

2. Zainstaluj wtyczkę captcha. Dobrym wyborem jest plugin  WordPress ReCaptcha. Kompleksowa instrukcja jak zainstalować wtyczkę WordPress można znaleźć tutaj. Po włączeniu wtyczki, poprosi ona o publiczne i prywatne klucze API. Powstały link przeniesie Cię do odpowiedniej strony internetowej Google, gdzie można uzyskać klucze API za darmo. Wklej je w odpowiednich polach i aktywuj wtyczkę dla dodawanych komentarzy i rejestracji użytkowników.

3. WordPress wyposażony jest w instalowane fabrycznie rozwiązanie antyspamowe – Akismet.

W celu wykorzystania wtyczki Akismet, trzeba posiadać WordPress API key. Aby otrzymać klucz API, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej WordPress. Klucz zostanie wysłany w powitalnym mailu.

Jeśli jesteś już zarejestrowany na WordPress.org, możesz  zobaczyć swój klucz API, odwiedzając panel WP.

JAK ZAINSTALOWAĆ AKISMET? WŁĄCZENIE WTYCZKI AKISMET W KILKU KROKACH:


1 Przejdź do panelu administracyjnego WordPress> Wtyczki> Zainstalowane.

2 Kliknij Aktywuj (Activate)

1

Wtyczka Akismet zostanie aktywowana.

2

3 Znajdź miejsce „podaj swój klucz do API „(eng. enter your WordPress.com API key) (można również kliknąć Akismet-Ustawienia w sekcji wtyczki)

3

4 Wpisz swój WordPress Api key, czyli otrzymany po rejestracji klucz API

5 Kliknij na Zapisz Zmiany (Update Options)

6 Jeżeli wprowadziłeś poprawny klucz API, to zostanie on zweryfikowany poprawnie

4

Od tej pory na Twoim blogu, wpisy będą chronione przed spamem przez Akismet. Będziesz mógł sprawdzić komentarze na swoim blogu które uważane są za spam, a także ręcznie oznaczyć komentarz jako spam z panelu Administrator> Komentarze.

5


4. Dodatkowo można zapobiec niechcianym komentarzom zamieszczonym przez użytkowników, które pochodzą z podejrzanych i szkodliwych adresów IP. Można to zrobić za pomocą wtyczek dostępnych w repozytorium wtyczek WordPress.

A ty jakie znasz jeszcze sposoby ochrony przed spamem?