WooCommerce to darmowy plugin, który można łatwo zainstalować tak jak każdy inny plugin WordPress. W tym tutorialu pokażę Ci  jak zainstalować go bezpośrednio z panelu wordpress  lub po pobraniu pliku zip z komputera. Będziemy też patrzeć na stronę, która zostanie utworzona automatycznie po zainstalowaniu dodatku WooCommerce i widżety, które są automatycznie zainstalowane  w WooCommerce.

Instalacja WooCommerce w panelu WordPress

Aby go zainstalować za pomocą pulpitu nawigacyjnego, przejdź do Dodaj Wtyczkę, następnie znajdź WooCommerce. Gdy znajdziesz, wystarczy kliknąć zainstaluj.

install-WooCommerce-from-your-dashboard

 

Za pomocą przesłania z komputera

Możesz wejść na stronę z pluginem WooThemes i pobrać go bezpośrednio na komputer

woocommerce download

Po pobraniu go na dysk komputera musisz  przejść do Dodaj plugin i Zainstaluj.

Upewnij się, że wtyczka pozostała skompresowane lub spakowane przy pobieraniu. Będziesz w stanie np stwierdzić widząc rozszerzenie .zip na końcu tego pliku. Po przesłaniu go z komputera na WordPress, możesz teraz włączyć wtyczkę.

Dokończenie konfiguracji WooCommerce

Po aktywacji pojawi się wiadomość w górnej części panelu wordpressa.

screenshot-4maaz.com 2016-07-15 12-42-38

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć konfigurowanie WooCommerce to zalecane jest, aby to zrobić. Wbudowany konfigurator sklepu poprowadzi cie przez wszystkie najpotrzebniejsze ustawienia abyś po zakończeniu mógł wystawić swój pierwszy przedmiot do sprzedaży.

screenshot-4maaz.com 2016-07-15 12-47-13

Konfigurator zainstalował też kilka nowych stron sklepu: Koszyk, Moje konto, Sklep i Zamówienia. Zainstalował również niektóre widżety specjalnie dla WooCommerce.

screenshot-4maaz.com 2016-07-15 12-51-39

Jeśli nie używasz WooTheme

WooCommerce współpracuje z wieloma tematami tam nie tylko z WooThemes. Jednak w niektórych przypadkach może pojawić się komunikat na samej górze jak poniżej w języku angielskim lub domyślnym wordpressa:

install-WooCommerce-on-Genesis

Oznacza to że szablon którego używasz, nie jest przystosowany do obsługi sklepu, shortcodes powinny w takim przypadku działać ale nie będzie to w pełni funkcjonalny sklep jaki miałby być w przypadku używania przeznaczonego do sklepu szablonu.