W tym przewodniku dowiesz się w jaki sposób zainstalować motyw WordPress. Proces ten jest trochę podobny do tego jak jak instaluje się wtyczki WordPress. MotywWordPress można zainstalować najprościej i najszybciej za pośrednictwem panelu admina.

Zanim przejdziemy do początku tego tutorialu, przedstawie niektóre z zasobów, z których można pobrać gotowy motyw WordPress. Choć istnieje wiele darmowych motywów, osobiście zawsze prferuję korzystanie z profesjonalnych rozwiązań, zwłaszcza jeśli szukasz jakiegoś niestandardowego do stworzenia profesjonalnej strony na WordPress, oto kilka stron z których korzystam:

Przewodnik instalacji motywu WordPress


Zakładam że pobrałeś i zainstalowałeś WordPress z oficjalnej strony. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś wordpressa to tutaj masz przewodnik jak zainstalować wordpress na serwerze.

Zazwyczaj większość stron z tematami Premium oferują paczkę instalacyjną w formacie Zip, który można wykorzystać do zainstalowania WP Theme bezpośrednio zpanelu administracyjnego. Tak więc załóżmy, że pobrałeś już plik w formacie Zip z motywem i chcesz zainstalować go na swojej stronie z instalacją WP. A więc do dzieła!


Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy chcesz zainstalować nowy motyw WordPress jest zalogowanie się do strony administratora witryny. Po tym, przejdź do Wygląd -> Motywy.

1

Tutaj zobaczysz wszystkie tematy które zostały zainstalowane w aplikacji. Aby dodać jeszcze jeden, po prostu kliknij na zakładkę Add new = Dodaj nowy.

2

Na tej stronie są dwa sposoby, aby dodać nowy temat. Można użyć pola wyszukiwania, która będzie zwracać wyniki z katalogu tematycznego WordPress.org lub możnesz przesłać motyw z lokalnego dysku twardego. W tym poradniku pokażemy, jak dodać tematy na oba sposoby.

Wybierz i zainstaluj motyw z oficjalnego katalogu WordPress


Najprostszym sposób aby zainstalować motyw na swojej stronie WordPress jest, jeśli jest one wymienione w oficjalnym katalogu tematów. W ten sposób można szukać tematu bezpośrednio ze panelu administratora witryny. Każdy temat w oficjalnym katalogu musi mieć tagi, które opisują jego funkcjonalność co pozwala na łatwe wyszukiwanie interesującego nas tematu.

Jeśli znasz nazwę tematu, możnesz ją po prostu wyszukać.

3

Zwykle jednak, okazuje się że pokazane strony są przypadkowe i niebyt związane z tematyką strony do której będą użyte. W tym momencie, można użyć funckji filtru. Na przykład, możnesz wyszukać motyw w czerni i bieli, o dwóch kolumnach, który ma elastyczna szerokość. Wystarczy sprawdzić te tagi i nacisnąć przycisk Apply Filters= Zastosuj Filtry.

4

Będziesz teraz widział wszystkie tematy, które spełniają kryteria wyszukiwania. Najedź na któryś z nich, a zobaczysz dwie opcje – zobacz prezentację tematu lub zainstaluj go. Po wybraniu tematu, który chcesz użyć dla swojej witryny, należy nacisnąć niebieski przycisk Install=Zainstaluj.

5

Aplikacja WordPress będzie pobrać i instalować motyw dla Ciebie. Później wystarczy kliknąć na link Activate=Aktywuj na następnej stronie, na którą zostaniesz przekierowany.

6

To wszystko – można przejść na pierwszą stronę witryny, aby zobaczyć jego nowy wygląd.

7

 Dodaj motyw który już pobrałeś


Jeśli masz motyw, który nie jest wymieniony w katalogu WordPress.org, można po prostu przesłać go poprzez panel admina z miejsca Themes->Install Themes =Motywy->Dodaj nowy aby zainstalować go w WordPress. Aby to zrobić, kliknij na Upload=”Wyślij motyw na serwer” znajdujący się na górze strony.

8

Teraz kliknij przycisk Chose File=Wybierz plik, wybierz archiwum zip naszego tematu z komputera lokalnego, a następnie naciśnij przycisk Install Now=Zainstaluj teraz.

9

W ciągu kilku sekund, WordPress będzie przesyłać i rozpakowywać archiwum z motywem dla Ciebie. Wszystko co trzeba jeszcze zrobić to nacisnąć odnośnik Aktywuj pod komunikatem o pomyślnym zakończeniu instalacji motywu.

10

Gratulacje! Teraz możesz przejść do swojej witryny i zobaczyć nowo aktywowany motyw.

Masz pytania? Zostaw komentarz