Często zdarza się że chcemy podpiąć jakąś wtyczkę, lub stworzyć jakiś social widget do naszej strony ale nie wiemy jak to zrobić bo dokumentacja jest uboga (zdaniem dużej liczby programistów każdy wie jak to zrobić i o tym nie piszą). Czy aby na pewno musimy wszystko wiedzieć? Nie sądze… Obecnie aby korzystać z narzędzi na Facebooku, takich jak narzędzie rejestracji prze Facebook, trzeba stworzyć najpierw Facebook App. Po utworzeniu Facebook App, aplikacja będzie posiadać identyfikator aplikacji (Facebook APP) i App Secret. Za pomocą identyfikatora aplikacji, możesz wysłać kilka zapytań danych równocześnie do Facebooka. Facebook App Secret zostanie wykorzystane do odszyfrowania wiadomości z Facebook, tak aby poufne informacje pozostały chronione.

Jak zrobić Facebook  App ID + App Secret

Aby wykonać następujące kroki trzeba będzie mieć dostęp do konta na Facebooku. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Facebook, możesz je utworzyć tutaj: https://www.facebook.com/

Krok 1: Przejdź do http://developers.facebook.com i zaloguj się na swoje konto na Facebooku. (Przejdź do kroku 3, jeśli masz już konto programisty Facebook).

 

1

 

Krok 2: Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Facebook Developer, musisz kliknąć na przycisk „Aplikacje” w górnym pasku strony głównej, następnie postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby zarejestrować się jako Facebook deweloper.

 

Krok 3: Gdy jesteś zarejestrowany jako programista Facebooka, kliknij na przycisk „Apps” w górnym pasku na stronie. Kliknij na przycisk „Add a New App” w rozwijanym menu, aby utworzyć nową aplikację Facebook.

 

2

 

Krok 4: Wybierz opcję „Website” po prawej stronie tego okna.

3

 

Krok 5: Wybierz nazwę dla swojej aplikacji, a następnie kliknij na przycisk „Create New Facebook App ID”.

 

4

 

Krok 6: Wprowadź „Contact E-mail” i wybierz kategorię dla swojej aplikacji i kliknij przycisk „Create App ID”.

 

5

 

Krok 7: Przewiń do końca następnej strony i wpisz adres URL do twojej strony. Jeśli nie masz strony internetowej lub telefonu URL witryny, wystarczy użyć http://www.example.com. Po wprowadzeniu informacji tutaj, kliknij „Next”.

6

 

Krok 8: Przewiń w dół strony i kliknij odnośnik „Skip to Developer Dashboard”

 

7

 

 

Krok 9: Gdy aplikacja Facebook zostanie pomyślnie utworzona, trzeba jeszcze ustawić aby aplikacja została włączona zanim niezbędne klucze (App ID and App Secret) będą używane przez twoją aplikację. Można włączyć tą aplikacje na zakładce „App Review”.

8

 

Krok 10: Wróć do częsci „Setting” aplikacji. Tutaj znajdziesz App ID and App Secret, są to dwie rzeczy niezbędne do poprawnego działania twojej aplikacji.

9

 

A ty? Do jakich popularnych wtyczek jeszcze używasz jeszcze facebooka?