Istnieje sporo sposobów, aby wysłać plik na serwer. Jednakże sposób w jaki przeslesz pliki będzie zależeć od preferencji i twojej dostępności serwera. W tym tutorialu, będziemy wyjaśniać, jak przesłać plik za pomocą menedżera plików FileZilla i Notepad ++. Zakładamy, że znasz ścieżkę na swoim koncie hostingowym, do której musisz przesłać pliki. Jeśli nie jesteś jednak pewien czy oby napewno znasz nazwę katalogo do umieszczenia plikó strony na serwerze, możesz skorzystać z supportu hostingu który posiadasz i zapytać go o poprawną lokalizację. głownego katalogu www.

Jak przesłać pliki przez FTP za pomocą FileZilla

FileZilla ma możliwość przesyłania plików z komputera bezpośrednio na serwer. Po lewej stronie są „Pliki lokalne” a z prawej strony „Pliki Zdalne”. „Pliki lokalne” to miejsce gdzie znajdują się pliki komputerowe. „Pliki Zdalne (Remote Site)” to jest okno plików na serwerze. Poniżej przedstawiliśmy jak przesłać plik za pomocą programu FileZilla z komputera na serwer.

1 Połącz się z serwerem za pomocą programu FileZilla

2 Wyszukaj scieżkę pliku w trzecim oknie po lewej stronie po „Stronie Lokalnej:” pole o nazwie: „Nazwa pliku” lub Filename. Będziemy przesyłać plik zay.jpg.

1

 

3 Znajdź okno po prawej stronie czyli katalog „serwer zdalny – Remote Site”. Przejdź do folderu, w którym chcesz przesłać plik lub folder w oknie „Nazwa pliku (Filename)” pod oknem „Serwer Zdalny (Remote Site)”. Przeciągnij plik, który chcesz przesłać do serwera z „Witryny Lokalnej” czyli komputera  do „zdalnej” czyli serwera.

2

 

Plik będzie przesyłany i pojawi się na liście plików w katalogu serwera, na który przesłałeś plik.

3

 

Użyj programu Notepad++

Notepad ++ to program, który pozwala na edycję witryny, przesyłanie i tworzenie plików na serwerze. Jest on podobna do edytora HTML programów takich jak Edit Plus lub Dreamweaver. Poniżej wyjaśniam, jak utworzyć plik na serwerze z Notepad ++.

1 Połącz się ze swoim serwerem za pomocą danych dostępowych (loginu ftp, hasła, adresu serwera ftp) z programem Notepad++

2 W NppFTP w oknie po prawej stronie Notepad ++, przejdź do folderu, do którego chcesz przesłać plik. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder, a następnie wybierz „Prześlij inny plik tutaj…”.

4

 

3 Wyszukaj plik, który chcesz przesłać. Wybierz plik i kliknij przycisk Otwórz (Open).

 

5

 

Teraz będziesz widział plik w lokalizacji folderu na serwerze.

6

Istnieje jeszcze kilka sposobów przesyłania plików na serwer, w tym artykule umieściłem  dwa najłatwiejsze.

Masz problem lub pytanie? Zostaw komentarz poniżej wpisu.